Loading...

Světla s čidlem pohybu

Nejspíš to znáte: občas se vracíte večer domů, zrovna ve vaší ulici nesvítí pouliční osvětlení a měsíc se schovává kdesi za mraky. Po hmatu v kabelce či batohu najdete svazek klíčů a pak je náhodně všechny zkoušíte zastrčit do klíčové dírky (většinou to bývá ten poslední a u každého pokusu se trefíte v průměru napotřetí).

25.7.2013 | autor: Esvit.cz

Alternativní pomůckou v této situaci může být rozsvícený displej mobilního telefonu, ale ani tohle improvizované řešení už vás možná nebaví. Pokud chcete dát otevírání naslepo vale, můžete si nad vchodové dveře spolu s vhodným světelným zdrojem nainstalovat ještě pohybové čidlo.

V nabídce firmy ESVIT jich najdete velké množství a jejich ceny se pohybují v rozmezí dvou až devíti set. Pořídit si můžete například pohybové čidlo LX118 značky Electrobock.

Čidlo funguje na principu infračerveného záření a umístit ho můžete uvnitř domu, ale i do venkovních prostor. Jednou z jeho skvělých funkcí je možnost nastavení citlivosti na světlo, které umožňuje denní a noční režim. Nemusíte se díky tomu bát, že se vaše nové svítidlo bude rozsvěcet i během dne a vy tak nebudete zbytečně plýtvat elektřinou.

Nastavitelná je u tohoto světelného spínače i doba, po kterou bude svítit. Pokud potřebujete jen chvilkové rozsvícení, například na zmíněné odemknutí dveří, stačí čidlo nastavit na nejkratší dobu sepnutí, a to osm vteřin. Pokud však budete potřebovat, aby světlo vydrželo zapnuté déle, můžete ho nastavit až na osm minut.

Instalace světla je jednoduchá a pomůže vám s ní podrobný návod, pokud si však sami nebudete jistí, můžete o pomoc požádat elektrikáře. Při umisťování čidla byste však měli dbát na to, aby jeho fungování nenarušovalo přímé proudění teplého vzduchu, například od radiátoru, nebo sluneční záření.

Ať už se vám světlo s čidlem pohybu bude hodit k čemukoli, věříme, že v naší nabídce se vám podaří najít ten pravý.

@parent