Loading...

Bezdrátový solární zvonek

Mít na dveřích elektrický zvonek je téměř samozřejmostí a tak nepřekvapí, že existuje mnoho různých variant. Jednou z nich je bezdrátový zvonek poháněný sluneční energií Elektrobock BZ914. Pokud si jej pořídíte, nebudete se muset bát, že vám uteče návštěva, ani se starat o vyměňování baterií.

30.6.2013 | autor: Esvit.cz

Krabička zvonku je udělaná tak, aby se dala přilepit přímo na sklo, tuto možnost doporučuje výrobce, nebo se dá položit na okenní parapet či ji jednoduše upevnit na okenní rám. Zvonek by se však neměl umisťovat na kovový podklad ani do blízkosti silových vodičů nebo velkých kovových předmětů, aby nedošlo k rušení signálu.

Bezdrátový solární zvonek Elektrobock BZ914, který najdete v nabídce firmy ESVIT, zaručuje vysoce spolehlivý přenos signálu a ve volném prostoru má dosah až tři sta metrů, v budově to bývá méně kvůli vlivu elektromagnetického rušení. Navíc má zvýšenou odolnost proti rušení signálu a můžete si vybrat z několika možných vyzváněcích melodií.

Zvonek má i zpětnou vazbu, protože dokáže zvonícímu potvrdit přijetí signálu, dělá to pomocí světelné diody. Případný návštěvník díky tomu nemusí mít strach, že bude čekat, až mu někdo přijde otevřít, aniž by opravdu zazvonil.

Indikátor přijetí signálu však samozřejmě není jediný. Světelná dioda ukazuje například i slabou baterii, v tomto případě svítí dioda oranžově. Pokud však zvonek správně umístíte, oranžová dioda moc často svítit nebude.

Při instalování zvonku je třeba myslet na to, že by na něj mělo přímé sluneční světlo svítit alespoň tři hodiny denně, dobíjí se sám pomocí solární energie. Za slunečného dne se tento elektrický bezdrátový zvonek nabíjí čtyři hodiny, s množstvím oblačnosti se však doba nabíjení prodlužuje. Pokud je pod mrakem, může se dobíjet klidně i celý den, pokud dlouhodobě prší, můžou to být až čtyři dny. Nemusíte však mít strach, že by se k vám v době nedostatku slunečního světla nikdo nedozvonil, baterie zvonku se totiž dají dobíjet i pomocí externího zdroje energie.

@parent