Loading...

Aktuality

Měření spotřeby elektrické energie

12.4.2019 | autor: Raddek
Nepřímé měření spotřebyenergie
Více...

Svítidla pro tří okruhové systémy

5.2.2019
Výběr a srovnání svítidel výbojkových a LED pro lišty Global 3-okruhové zapojení
Více...

Výměna zářivkové trubice za LED

5.1.2019
Návod jak vybrat správnou LED trubici
Více...

Termostat řízený mobilním telefonem

10.8.2018
Termostat ovládaný přes mobilní telefon, popis a návod k instalaci
Více...

Bazénový bezdrátový alarm

18.4.2018
Alarm pro bazény - hlídač hladiny
Více...

Pohybová čidla pro LED svítidla

13.3.2018
Pohybová čidla pro spínání žárovek, zářivek a LED žárovek.
Více...

Jak vybrat Akumulační kamna

25.9.2017
Vytápění akumulačními kamny, je jedno z nejlevnějších typů vytápění elektrickým proudem s možností samostatné regulace teploty v jednotlivých místnostech. Díky možnosti zvýhodněné sazby za elektřinu, zaručují akumulační kamna nejnižší provozní náklady na vytápění elektrickým proudem. Akumulační kamna Emko jsou dostupná již od 2kW a vyrábí se až do 8kW pro větší prostory. Poradíme Vám, jaká akumulační kamna zvolit pro váš objekt.
Více...

Předřadná zařízení pro světelné zdroje

28.7.2016 | autor: Esvit.cz
Předřadník (také se používá název předřadné zařízení) je elektrické zařízení, které je zapojené mezi napájením a jednou či několika světelnými zdroji. Jeho hlavní funkcí je omezení proudu na požadovanou hodnotu. Dříve se používaly výhradně elektromagnetické předřadníky (tlumivky, startéry, etc), dnes tyto ustupují elektronickým předřadníkům. Tyto se vyznačují vyšší efektivitou a tedy úsporou energie.
Více...

Novinky PHILIPS MASTER LED a CorePro LED podzim 2013

28.7.2016 | autor: Esvit.cz
Technologie LED světelných zdrojů se neustále vyvíjí a přichází nová generace LED žárovek a LED zářivek. Přinášíme vám novinky v LED žárovkách Master LED od firmy Philips na konci roku 2013.
Více...

Svítidla a jejich základní vlastnosti

27.7.2016 | autor: Esvit.cz
Svítidla. Pojem, který obsahuje různorodou skupinu zdrojů umělého osvětlení, jednoduše řečeno zdrojů světla. Každý má na svítidla různé nároky a každé svítidlo má své určení. Ale obecně mají všechna svítidla určité vlastnosti, které jsou důležité pro jejich určení a užití.
Více...

LED světelné zdroje

27.7.2016 | autor: Esvit.cz
LED světelné zdroje jsou dnes jedním z nejvíce se rozvíjejícím oborem osvětlovací techniky. LED osvětlení je úsporné, ohleduplné k životnímu prostředí, moderní.
Více...

Světelné zdroje

27.7.2016 | autor: Esvit.cz
Světelné zdroje - pojem který obsahuje všechny možné zdroje světla rozličných vlnových délek. V našich článcích Vám budeme postupně představovat jednotlivé kategorie, objasňovat některé principy, kterými se řídit při výběru vhodného osvětlení.
Více...

SECURA – ochrana zářivek a výbojek při rozbití

26.7.2016 | autor: Esvit.cz
Už se vám někdy stalo, že vám doma praskla žárovka, zářivka nebo výbojka? Že se doslova rozprskla, vybouchla a rozpadla na tisíce skleněných střepů, které jste pak nacházeli ještě po půl roce? Nyní máme řešení, jak zabránit znečištění bytu, výroby, prostě prostředí střepy spolu se rtutí, která je obsažena v zářivkách a výbojkách. Zářivky a výbojky s ochranou při rozbití se často používají v potravinářském průmyslu.
Více...

Internetový termostat iT500

10.7.2016 | autor: Esvit.cz
Už jste si někdy řekli, že by bylo skvělé moci na dálku nastavit topení nebo teplou vodu? Pokud ano, tak máme pro Vás řešení. Internetový termostat iT500 od firmy Salus.
Více...

Stmívací žárovka Philips

20.8.2013 | autor: Esvit.cz
Hledáte něco originálního do domácnosti? Možná Vás zaujme jedna z novinek v našem e-shopu, efektní i efektivní žárovka Philips MASTER LEDBulb D 20-100W.
Více...

Podle čeho vybírat stolní lampičku

15.8.2013 | autor: Esvit.cz
Zvyšující se poptávka mívá za následek zvyšující se nabídku, je to základní pravidlo, které se dá aplikovat snad na všechny oblasti trhu. Tedy i na trh s osvětlením a jeho zdroji. Ale možná se právě kvůli množství nabízeného zboží v nabídce občas ztrácíte.
Více...

Podlahové vytápění

10.8.2013 | autor: Esvit.cz
I když to teď, v době teplotních rekordů, zní trošku jako sci-fi, možná si ještě vzpomenete, jaké to je, když vás v zimě zebou nohy. Nepomáhají teplé ponožky ani papuče, a když vylezete z teplé sprchy, projede vámi nová vlna chladu. Protože vaše podlaha je studená. Existuje však spolehlivé řešení: vyhřívání podlahy.
Více...

Vysoušeče rukou

5.8.2013 | autor: Esvit.cz
S popiskem “čistý ručník pro každého” nabízí firma AEG své vysoušeče rukou. Domů do koupelny si ho sice asi pořizovat nebudete, ale možná by se Vám někam přece jen hodil. Zařizujete kancelář, ve které bude pracovat větší množství lidí? Nebo jste se konečně rozhoupali k tomu splnit si svůj celoživotní sen a otevíráte vlastní kavárnu?
Více...

Světla s čidlem pohybu

25.7.2013 | autor: Esvit.cz
Nejspíš to znáte: občas se vracíte večer domů, zrovna ve vaší ulici nesvítí pouliční osvětlení a měsíc se schovává kdesi za mraky. Po hmatu v kabelce či batohu najdete svazek klíčů a pak je náhodně všechny zkoušíte zastrčit do klíčové dírky (většinou to bývá ten poslední a u každého pokusu se trefíte v průměru napotřetí).
Více...

Univerzální cestovní adaptér

20.7.2013 | autor: Esvit.cz
Chystáte se na letní dovolenou do zahraničí? Berete s sebou notebook, v tašce máte sbalený fén nebo elektrický holicí strojek? A víte, že se vám může stát, že ani jedno z toho nepoužijete, i když se o to budete snažit? Stačí se totiž vydat do některých států jižní Evropy a ve zdi místo “obyčejné” zásuvky, najdete trošku jiné zařízení, do kterého koncovky u nás běžně používaných elektrických zařízení prostě nebudou sedět.
Více...

Svítidla pro děti

15.7.2013 | autor: Esvit.cz
Bojí se Vaše děti tmy a neusnou bez rozsvíceného světla? Sice Vám neporadíme, jak je strachu zbavit, ale můžeme Vám dát tip, jak jim usínání s rozsvícenou lampou či jakýmkoli jiným svítidlem usnadnit a zpříjemnit: pořiďte dětem speciální lampy určené právě pro ně.
Více...

Lustry

10.7.2013 | autor: Esvit.cz
Lustr, trošku zvláštně a vznešeně znějící slovo ve svém obsahu skrývá docela běžnou věc, kterou mnohem méně vznešeně můžeme označit jako stropní či závěsné svítidlo.
Více...

Bezdrátový solární zvonek

30.6.2013 | autor: Esvit.cz
Mít na dveřích elektrický zvonek je téměř samozřejmostí a tak nepřekvapí, že existuje mnoho různých variant. Jednou z nich je bezdrátový zvonek poháněný sluneční energií Elektrobock BZ914. Pokud si jej pořídíte, nebudete se muset bát, že vám uteče návštěva, ani se starat o vyměňování baterií.
Více...

Elektornické předřadníky

25.6.2013 | autor: Esvit.cz
V jednom z předchozích článků jste si mohli přečíst, jak funguje zářivka a z čeho se skládá. Jednou z jejích součástí je i elektronický předřadník, který v dnešní době nahrazuje dříve používanou kombinaci tlumivky, startéru a kompenzačního kondenzátoru.
Více...

Ventilátory iCON

20.6.2013 | autor: Esvit.cz
Při stavbě domu se často může stát, že se v projekčním plánu objeví místnost bez oken. Tento fakt nemusí nutně znamenat chybu, ale může to být konstrukční záměr, zvláště pokud se jedná o malou místnost sloužící jako záchod či spižírna. I tyto místnosti je však nutné občas větrat a jednou z možností, jak to udělat, je nainstalovat do ní ventilátor.
Více...

Světelné show

15.6.2013 | autor: Esvit.cz
S osvětlením se v dnešní době už nepojí jenom prodloužení denní doby. Světelné zdroje totiž můžou představovat i zdroj zábavy. Jeden z možných způsobů, jak se se světlem bavit, představují světelné show. Ve světě už si vybudovaly tradici a těší se čím dál větší popularitě, pomalu se ale dostávají i k nám.
Více...

Jak funguje zářivka

10.6.2013 | autor: Esvit.cz
Většinou jsme zvyklí jen zmáčknout vypínač a nad tím, jak přesně se světlo tvoří, moc nepřemýšlíme. A většinou nás to nezajímá ani při výběru zdroje světla v obchodě. Pokud vás však někdy napadlo, jak funguje například taková zářivka, můžete si přečíst náš dnešní článek.
Více...

Zásobníkové ohřívače

30.5.2013 | autor: Esvit.cz
Pokud jste si při pročítání našeho článku o průtokových ohřívačích řekli, že by pro vás byl vhodnější jiný typ, můžete zkusit ohřívač zásobníkový. Je vhodný pro každého, kdo chce mít neustále zajištěný přísun teplé vody a podobně jako průtokových ohřívačů i těch zásobníkových ohřívačů existuje velké množství.
Více...

LED pásky

25.5.2013 | autor: Esvit.cz
V široké nabídce firmy ESVIT jste si v nabídce LED technologií mohli všimnout i takzvaných LED pásků. Je to jedna z moderních alternativ osvětlení, která není primárně určená jen ke svícení, ale využívá i estetických funkcí světla. LED technologie v tomto případě nepomáhá jen šetřit elektrickou energii, ale zároveň se dá využívat i k dekoraci.
Více...