Loading...

Bazénový bezdrátový alarm

Máte bazén nebo zahradní jezírko? Máte strach, že do něj spadne dítě nebo čtyřnohý miláček? Máme pro vás řešení - bezdrátový alarm - hlídač hladiny.

18.4.2018

Máte doma bazén a malé děti nebo čtyřnohé miláčky?

To je ve většině případů kombinace která může přivodit neštěstí. Na chvilku necháte vaše dítko u bazénu bez dozoru a případné následky si pak nechcete ani domýšlet.

 

Proto jsme pro vás vybrali produkt ELBO-073, který může ve vážnější chvíli, zachránit i život dítěte nebo zvířecího miláčka. Bazénový alarm ELBO-73 je právě tím hlídačem, který v případě nějaké nechtěnné události, zachraňuje životy. S bazénovým alarmem předejdete neštěstí a to za necelých 1.600,-Kč a to už za to přeci stojí!

Asi nemusím říkat, že elektronické hlídací zařízení hladiny bazénu, není vždy 100%. Pokud zanedbáte výměnu baterie, nebo se vyskytne chyba na zařízení, no vše je možné. Tedy v první řadě, než začneme používat bazénový alarm Elektrobock, zkontrolujte baterie ve žlutém hladinovém čidlu, nejlépe na každou sezónu baterie vyměňte typ AA 1,5V 2ks.

 

Co je vlastně bazénový alarm?

Je to elektronické bezpečnostní zařízení hlídající hladinu vašeho bazénu.  Tedy monitoruje pohyb vodní hladiny bazénu, když jste zrovna mimo viditelný dosah bazénu a při jakémkoli pádu dítěte nebo zvířete do vody, automaticky vyšle signál pro spuštění sirény. Bezdrátovému alarmu bychom měli najít nejvhodnější místo pro instalaci čidla umístněného na hladině vody v bazénu, tak i příjímacímu zařízení, které se instaluje do klasické zásuvky. Tyto dva prvky jsou naladěny na určitou stejnou frekvenci v našem případě Fn = 433,92Mhz a je tedy patrné, že přenos mezi vysílačem tedy hladinovým snímačem a příjímačem v zásuvce, má jisté omezení vzdálenosti dosahu signálu. Výroce bazénového bezdrátového alarmu uvádí vzdálenosti mezi oběma komponenty maximální dosah na volné ploše 300m a v zástavbě 30m.   

 

Nastavení bazénového bezdrátového alarmu

 

Snímač vln tedy vysílač pracuje na základě měření zrychlení pohybu a náklonu při vlně. Na bazénovém alarmu lze nastavit míru citlivosti na zvíření vodní hladiny. Pro zastřešené bazény bez filtrace lze použít maximální citlivost, naopak pro nekryté bazény s filtrací nastavíme malou citlivost.

Vysílač rozdělejte pomocí povolení 3 šroubků na spodní straně a oddělejte spodní část od vrchní. Na desce s tištěnými spoji, je černý knoflík, kterým se nastavuje citlivost. Otočením knoflíku směrem doprava se cytlivost zvyšuje. Po nastavení vysílač složíme do původní podoby s důrazem na správné sestavení a dotažení šroubků, aby se dovnitř nedostávala voda.

 

Po nastavení citlivosti a složení, vysílač vyzkoušejte v bazénu jestli je nastavená citlivost ideální pro váš bazén. Toto nastavení provádějte až do chvíle, kdy budete s citlivostí snímače spokojeni.

Ve chvíli, kdy bazén používáte, stačí čidlo vytáhnout z vody, ale není třeba ho úplně vypínat. Čidlo zůstává v pohotovostním režimu. Pro opětovné použití stačí čidlo položit zpět na vodní hladinu a cca 2 minuty po uklidnění hladiny, dojde k automatické aktivaci snímače indikací krátkým zvukovým signálem.

Přijímač bezdrátového bazénového alarmu je umístněn v běžné zásuvce 230V a je nutné doržet přípustnou vzdálenost od snímače. 

 

Spárování vysílače a přijímače

Z výroby je vysílač spárovaný se sirénou. To můžete vyzkoušet vložením sirény do zásuvky a vyvoláním poplachu pomocí vysílače. Pokud se siréna nespustí, spárujte tyto zařízení znovu. 

Černé tlačítko na zadní straně sirény zmáčkneme po dobu 1,5 sekundy, rozbliká se červená led dioda a přijímač je připraven k učení. Vyvolejte poplach pomocí vysílače a po spárování přijímač tedy siréna zahouká. Pak ještě jednou vyzkoušejte zdali jsou spolu správně spárované.

Indikace stavu sirény pomocí led diody :

  • bliká 2x za 2 sekundy = prázdná paměť
  • bliká 1x za 1 sekundu = režim učení
  • bliká 1xza 0,5 sekundy = slabá baterie ve vysílači
  • dioda svítí = spárováno 

 

Bazénový bezdrátový alarm je navržen tak, aby jej bylo možno použít v libovolném bazénu po dobu koupací sezóny. Jeden bazévový alarm dokáže ohlídat bazén o ploše max 60m čtverečních. Pokud máte větší bazén, doporučujeme použít více trěchto bazenových alarmů.

 

Kam umístnit bazénové čidlo alarmu ?

  • Do místa kde hrozí pád do vody 
  • Na dobře přístupné místo pro zapínání a vypínání alarmu
  • Do rohu bazénu, kde bývá vlna nejintenzivnější
  • Na místo, kde nejsou filtrace nebo trisky vyvolávající vlny

Bazénový alarm pro zabezpečení vodních ploch ELBO-073 Elektrobock

DOPRAVA ZDARMA
SLEVA
10%
Bazénový alarm pro zabezpečení vodních ploch ELBO-073 Elektrobock
ELBO-073 Elektronické monitorovací zařízení, které detekuje pohyb vodní hladiny, např. při pádu dítět
1 384 Kč
Není skladem
@parent