Loading...

LED pásky

V široké nabídce firmy ESVIT jste si v nabídce LED technologií mohli všimnout i takzvaných LED pásků. Je to jedna z moderních alternativ osvětlení, která není primárně určená jen ke svícení, ale využívá i estetických funkcí světla. LED technologie v tomto případě nepomáhá jen šetřit elektrickou energii, ale zároveň se dá využívat i k dekoraci.

25.5.2013 | autor: Esvit.cz

LED pásky se většinou prodávají jako metráž a často bývají samolepicí. Z jedné strany se umísťují světelné diody a z druhé strany zpravidla lepicí páska. Pásky jsou dobře tvarovatelné, a tak se hodí na rovné i zaoblené plochy. 

Montáž pásky je velice snadná, protože se k povrchu lepí. Ve vyznačených místech se dá páska navíc stříhat a těžké není ani připájení k vodiči.

LED pásky se vyrábí v různých velikostech i šířkách, pokud potřebujete pásek co nejtenčí, není problém najít takový, který má třeba jen jednu, nebo dvě diody.

LED pásky jsou většinou určeny k vnitřnímu použití, a tak by se bez speciálního zabezpečení neměly vystavovat povětrnostním podmínkám a slunečnímu záření. Existují však i speciální modely, které jsou vodotěsné a tak se hodí třeba k dekoraci koupelen či bazénů.

Protože se jedná o LED technologii, nemají pásky velkou energetickou spotřebu a tak je můžete s klidem nechat rozsvícené celou noc. Ocení to jistě například rodiče, jejichž děti se bojí tmy. Obchodníci zase technologii mohou využít k trvalému nasvícení produktu.

Firma ESVIT vám nabízí pásky různých typů i délek, v nabídce má i různá barevná provedení, takže pokud zrovna rekonstruujete byt a přemýšlíte o něčem moderním k jeho ozvláštnění, můžete LED pásky vyzkoušet. Kombinovat je můžete třeba i s barevnými nebo ultrafialovými žárovkami, které také dokážou dotvářet atmosféru.

K instalaci pásků je potřeba speciální příslušenství, i to však v nabídce firmy ESVIT najdete, ať už zrovna sháníte transformátory, instalační lišty či dálkové ovládání.

@parent