Loading...

Blog

15.1.2024

Termostaty - rozdíl mezi regulací teploty pomocí hystereze a PI regulací.

Termostaty slouží k regulaci teploty. Ale způsobů, jak regulovat teplotu je více, záleží na typu termostatu. Nejčastější je regulace pomocí hystereze. Chytřejší je PI regulace, která umí regulovat teploty s menšími výkyvy a umí "předvídat", jak je potřeba spínat zdroj tepla.
Více...
10.9.2020

Jak vybrat UVC lampy na Covid19

V dnešní době, kdy nás ohrožují COVID-19, chřipky a další virová a bakteriální onemocnění, chceme účinně desinfikovat povrchy, vzduch, vodu a zbavit je tak virů a mikroorganizmů. Jedním ze způsobů je použití UV-C germicidních lamp. Dnes se nabízí velké množství UV-C lamp, ale jak si správně vybrat? Je UV-C LED lampa účinná? Renomovaní výrobci dávají záruku účinnosti při dodržení doporučených postupů a komponent. Proč se vyhnout levným UV-C zdrojům bez CE atestu? Proč nakoupit u prodejce, který prodával germicidní lampy už před vypuknutím pandemie způsobené virem SARS-CoV-2 ( 2019-nCoV ) ?
Více...
12.4.2019

Měření spotřeby elektrické energie

Spotřeba elektrické energie, úspory, ekologie. To jsou témata, která zajímají každého. Ale jak měřit spotřebu energie přístroje nebo celého objektu? Máme pro Vás možnosti, jak měřít spotřebu energie nepřímo, bez nutnosti montáže měřícího přístroje přímo do elektrického obvodu. Používají se na to přístroje pro nepřímé měření, které se navlékají na přívodní kabely a fungují na principu indukce elektrického proudu a lze je bez problémů použít i na odběry řádově 250kW.
Více...
5.2.2019

Svítidla pro tří okruhové systémy

Dnes již nevyrábějí výbojková svítidla a nahrazují se LED svítidly. Na dotaz našeho zákazníka odpovídáme, jak nahradit výbojková svitidla a jaké jsou výhody a nevýhody LED svitidel do 3-okruhových lišt. A také proč je možné kvalitní LED svítidla bez obav používat místo výbojkových.
Více...
5.1.2019

Výměna zářivkové trubice za LED

LED světelné zdroje. To je dnes moderní výraz. To je dnešní trend. LED zdroje jsou stále lepší, výkonější, úspornější, takže již dokážou nahradit i zářivky. A díky velkosériové výrobě jsou i stále levnější. Dokonce i kvalitní, splňující ty parametry, které mají v produktovém listu. Prostě LED trubice od renomovaných výrobců, například od firmy PHILIPS. Zde naleznete návod jak vybrat správnou LED trubici.
Více...
31.8.2018

Ukončení výroby halogenových žárovek

Od 1.9.2018 platí v EU úplný zákaz výroby a dovozu halogenových žárovek. Co to znamená pro Vás, zákazníky? Jak správně vybrat náhradu za halogenové žárovky, jaké jsou možnosti? Kterým výrobkům se raději vyhnout a podle čeho se orientovat? Na tyto otázky naleznete odpovědi v našem článku.
Více...
10.8.2018

Termostat řízený mobilním telefonem

Termostat ovládaný přes mobilní telefon, popis a návod k instalaci
Více...
18.4.2018

Bazénový bezdrátový alarm

Máte bazén nebo zahradní jezírko? Máte strach, že do něj spadne dítě nebo čtyřnohý miláček? Máme pro vás řešení - bezdrátový alarm - hlídač hladiny.
Více...
13.3.2018

Pohybová čidla pro LED svítidla

Pohybová čidla pro spínání žárovek, zářivek a LED žárovek.
Více...
25.9.2017

Jak vybrat Akumulační kamna

Vytápění akumulačními kamny, je jedno z nejlevnějších typů vytápění elektrickým proudem s možností samostatné regulace teploty v jednotlivých místnostech. Díky možnosti zvýhodněné sazby za elektřinu, zaručují akumulační kamna nejnižší provozní náklady na vytápění elektrickým proudem. Akumulační kamna Emko jsou dostupná již od 2kW a vyrábí se až do 8kW pro větší prostory. Poradíme Vám, jaká akumulační kamna zvolit pro váš objekt.
Více...
28.7.2016

Předřadná zařízení pro světelné zdroje

Předřadník (také se používá název předřadné zařízení) je elektrické zařízení, které je zapojené mezi napájením a jednou či několika světelnými zdroji. Jeho hlavní funkcí je omezení proudu na požadovanou hodnotu. Dříve se používaly výhradně elektromagnetické předřadníky (tlumivky, startéry, etc), dnes tyto ustupují elektronickým předřadníkům. Tyto se vyznačují vyšší efektivitou a tedy úsporou energie.
Více...
28.7.2016

Novinky PHILIPS MASTER LED a CorePro LED podzim 2013

Technologie LED světelných zdrojů se neustále vyvíjí a přichází nová generace LED žárovek a LED zářivek. Přinášíme vám novinky v LED žárovkách Master LED od firmy Philips na konci roku 2013.
Více...