Loading...

Infrazářiče

Jednou z alternativ běžného elektrického topení může být vytápění za pomoci infračerveného světla. Tohoto typu světla využívají takzvané infrazářiče, které se jinak označují také jako quartzová topidla.

8.4.2013 | autor: Esvit.cz

Teplo v přístroji zajišťují infračervené zářivky, které mají tvar tenké trubice, a v každém topidle jich většinou bývá umístěno hned několik. Princip jejich fungování je podobný slunci, protože při vyzařování tepla infrazářiče zahřívají nejprve osoby, předměty v místnosti a stěny a až od nich se potom ohřívá vzduch.

Instalace infrazářiče je nenáročná a při troše šikovnosti ji zvládne každý, odborné znalosti nejsou potřeba.

Využití tohoto typu vytápění je poměrně široké, umisťují se například v koupelnách nebo ve velkých prostorech, protože vydávané teplo lze směřovat jen jedním směrem a zbytek místnosti je možné vytápět na nižší teplotu. Existují i topidla se zvýšenou odolností vůči vlhkosti, takže je možné používat je i venku, například v zimě na zahrádkách v restauracích.

Za nevýhodou infrazářičů je však považován fakt, že nedokážou akumulovat teplo, takže hřejí, jen pokud je do nich dodávána elektrická energie.

Pokud o pořízení infrazářiče uvažujete, je dobré dopředu zvážit, kam v místnosti přístroj umístíte. Podle odborníků je nejlepší namontovat ho na strop. Samozřejmě v případě, že je to možné. Většinou tam totiž není příliš vidět a nebude ani zavazet a zabírat zbytečně místo. Navíc tak bude nejdříve působit především na podlahu, takže vám nebude zima od noh.

V případě, že vás tento typ vytápění zaujal, můžete si vybrat například nástěnný infrazářič značky AEG, který nabízí firma ESVIT zaručuje rychlé a nekomplikované teplo spojené s šetřením elektrické energie. Ohřev zajišťují až tři infračervená topná tělesa a mají zvýšenou ochranu vůči vodě, takže se skvěle hodí například do koupelny.

@parent