Loading...

LED osvětlení

Hledáte-li kvalitní osvětlení interiérů i exteriérů a jedním z hlavních kritérií výběru je pro vás extrémně dlouhá životnost, tak nemůžete šlápnout vedle, když zvolíte osvětlení pomocí LED žárovky. Zjednodušeně řečeno se jedná o diodu, která vyzařuje světlo. Proč vlastně LED osvětlení zažívá takový boom a v čem jsou jeho největší výhody?

26.2.2013 | autor: Esvit.cz

LED žárovky se vyrábějí litím z hliníkových slitin, což jim zajišťuje dokonalý přenos světla. I díky tomu se vyznačují až desetinásobně delší životností, než obyčejné žárovky – někteří výrobci deklarují životnost svítidla až do sta tisíc hodin, standardem je zhruba padesát tisíc hodin svícení. Dalším obrovským plusem LED žárovek je téměř nulová poruchovost a skoro desetinásobně menší spotřeba energie, díky jejich vysoké účinnosti.

Na rozdíl od zářivek mají LED žárovky obrovskou výhodu v tom, že se extrémně rychle rozsvítí. Jako velké plus se jim dá přičíst i to, že neobsahují rtuť. Výjimečné jsou LED žárovky také v barvě vyzařujícího světla – to je jasně, chladně bílé; nikoliv nažloutlé, jak tomu často u jiných typů zdrojů osvětlení bývá.

I když se to může zdát jako banalita, ocenit je třeba i velice vysokou mechanickou odolnost těchto žárovek. Roztříštění a sbírání střepů po celé místnosti rozhodně nehrozí, LED žárovky jsou vyrobené z extrémně odolného materiálu. S tím souvisí i nízká povrchová teplota žárovky, tudíž už se nemusíte bát o popálení své nebo svých dětí o rozžhavenou žárovku.

V současné době se vyrábí LED osvětlení v desítkách variant jak do interiéru, tak i exteriéru. Jediné, co může zákazníka odradit, je vyšší cena u LED žárovek na rozdíl od zářivek či žárovek. Když však vezmeme v potaz životnost a úsporu LED žárovek, tak za to ta investice jednoznačně stojí.

@parent