Loading...

Podle čeho vybírat stolní lampičku

Zvyšující se poptávka mívá za následek zvyšující se nabídku, je to základní pravidlo, které se dá aplikovat snad na všechny oblasti trhu. Tedy i na trh s osvětlením a jeho zdroji. Ale možná se právě kvůli množství nabízeného zboží v nabídce občas ztrácíte.

15.8.2013 | autor: Esvit.cz

V jednom z našich starších článků jsme radili, jak správně vybrat osvětlení do domu či bytu, dnes budeme konkrétnější a zaměříme se na stolní lampy. Zrovna jednu potřebujete? Neváhejte tedy číst dál.

Základním kritériem výběru je samozřejmě účel, pro který si lampičku vybíráte. Stolní lampy většinou využíváme jako doplňkové osvětlení při práci, a proto je důležité, aby měly dostatečně výkonný zdroj světla, například zářivku jasného odstínu či LED žárovku. Podle odborníků by intenzita světla pro čtení, kreslení či studium měla mít asi 300 lumenů. Na drobné a detailní ruční práce by však světlo mělo být ještě intenzivnější, uvádí se až 500 lumenů. Pokud lampu hodláte využívat k různým činnostem a nechcete pro každou příležitost měnit žárovky, můžete si vybrat takovou, která bude mít přepínačintenzity světla.

Protože stolní lampu budete pravděpodobně používat při různých příležitostech, je dobré zvolit typ, který má otočné stínidlo a dá se natočit do úhlu, který vám pro danou příležitost vyhovuje. Výhodou je i ramenní kloub, který Vám zase pomůže nastavit výšku svítidla nad pracovní plochou.

Co se týče vzhledu lampičky, radit s výběrem „správného” designu je asi bezpředmětné, protože se jen těžko dá označit za správný či špatný. Určitě sami nejlépe víte, co se Vám líbí a co ne. V naší nabídce najdete spíše klasičtější design, výhodou těchto stolních lampiček však je, že jsou univerzální a hodí se do různých typů interiérů. Vybírat můžete z mnoha typů i barevných provedení a nabízíme také velké množství svítidel přizpůsobených dětem. A pokud hledáte něco netradičnějšího, nic Vám nebrání pořídit si tradiční lampu a dozdobit si ji. Zkuste to!

@parent