Loading...

Průtokové ohřívače

Teplá voda je dnes takovou samozřejmostí, že už si život bez ní nedokážeme ani představit. K jejímu zajištění je však potřeba kvalitní zařízení na ohřev vody.

15.5.2013 | autor: Esvit.cz

Jednou z možností je průtokový ohřívač. Je vhodný pro umístění do koupelen i kuchyní a je možné ho využívat i k zásobování více odběrových míst zároveň, ať už jsou to umyvadla, sprchy, kuchyňské dřezy či koupací vany.

Hlavním rysem průtokového ohřívače je, jak naznačuje název, že teplou vodu nezadržuje, ale ohřívá ji, jen když ohřívačem protéká. Ohřev zajišťuje topná spirála umístěná uvnitř přístroje, která má velký příkon.

K ohřívání vody může přístroj využívat buď plyn, nebo elektřinu. Oba systémy jsou bezpečné, ale v případě ohřevu vody plynem by se mělo dbát na některá základní bezpečnostní opatření. Měly byste myslet především na to, abyste ohřívač umístili do odvětrávané místnosti.

Průtokové ohřívače existují v různých variantách, liší se podle přípravy teplé vody a často bývají i upravené pro různou kvalitu vody v domácnosti. Pokud tedy máte problémy s tvrdou vodou, najít si vhodný typ ohřívače rozhodně nebude těžké.

Výhodou průtokových ohřívačů je, že dokážou vodu ohřívat okamžitě a v jakémkoli množství. Navíc jsou oproti jiným typům ohřívačů menší a díky tomu, že se voda ohřívá až po otevření kohoutku, mají i menší tepelné ztráty. Jednou z nevýhod však můžou být větší pořizovací náklady, než je tomu u běžného bojleru, či poměrně velký elektrický příkon. Na stránkách firmy ESVIT najdete například průtokové ohřívače značky Stiebel, které se dají elektronicky regulovat. Můžete si zvolit přesnou teplotu, na kterou vám budou vodu ohřívat. Společnost Stiebel navíc slibuje dlouhou životnost a úsporu energie. Pokud uvažujete o nákupu průtokového ohřívače, můžete zvolit i značku AEG, kterou má ESVIT také v nabídce. Volba je na vás.

@parent