Loading...

SECURA – ochrana zářivek a výbojek při rozbití

Už se vám někdy stalo, že vám doma praskla žárovka, zářivka nebo výbojka? Že se doslova rozprskla, vybouchla a rozpadla na tisíce skleněných střepů, které jste pak nacházeli ještě po půl roce? Nyní máme řešení, jak zabránit znečištění bytu, výroby, prostě prostředí střepy spolu se rtutí, která je obsažena v zářivkách a výbojkách. Zářivky a výbojky s ochranou při rozbití se často používají v potravinářském průmyslu.

26.7.2016 | autor: Esvit.cz

Ochranná vrstva světelných zdrojů – zářivkových trubic a výbojek, to jak ultrafialových (UVC) tak i normálních – nabízí řešení, jak eliminovat riziko znečištění anebo i zranění střepinami skla a částečkami rtuti při náhodném rozbití světelného zdroje – zářivky nebo výbojky.

Při nesprávné manipulaci, montáži ale i používání může dojít k nežádoucímu rozbití světelného zdroje. Tisíce skleněných střepů spolu s mikroskopickými částečkami rtuti rozesetých po velké ploše způsobuje nežádoucí kontaminaci a také zvyšuje možnost zranění. Ochranná vrstva nanesená na zářivkách a výbojkách zajišťuje velmi kvalitní ochranu před nežádoucí kontaminací prostředí ve standardu podle normy IEC 61549 (BSEN61549), a to při záruce 97% propustnosti záření po celou dobu životnosti světelných zdrojů.

Použití takto chráněných UVC zářičů - zářivkových trubic a výbojek zvyšuje bezpečnostní standard při použití mobilních zářičů, hlavně však u typů IP65 s vysokým krytím určených do vlhkého a prašného prostředí v potravinářství, pro výrobní linky, klimatizace a vzduchotechnické kanály.

To samé platí i pro výbojky a zářivky pro viditelné světlo.

SECURA trubice - ideální do protavinářského průmyslu.

Takto upravené trubice dle standardu IEC61549 a PDA vyhovující normě 21CRF177.155 je možné použít v prostředí pro styk s potravinami. Identifikátor Black Band - černý proužek podle IEC 61549, mluví o zamezení tvorby skleněných fragmentů při rozbití trubic.
Trubice vyhovují standardu IEC 0598-1 na zkoušku při teplotě 850 ° C, zkoušce horkým hrotem a plamenem.
Při zohlednění a posouzení všech uvedených faktů je možné zodpovědně prohlásit, že takto upravené germicidní trubice je možné používat v potravinářském průmyslu.

 

A pokud chcete mít bezpečné zářivky i doma, nic vám nebrání v jejich užití i v domácnostech.

Objednejte si libovolnou zářivku nebo výbojku v provedení SECURA

Esvit.cz vám dodá zářivky a výbojky v provedení SECURA v libovolném množství, v případě zájmu nás kontaktujte, vypracujeme Vám nabídku.

@parent