Loading...

Světelné show

S osvětlením se v dnešní době už nepojí jenom prodloužení denní doby. Světelné zdroje totiž můžou představovat i zdroj zábavy. Jeden z možných způsobů, jak se se světlem bavit, představují světelné show. Ve světě už si vybudovaly tradici a těší se čím dál větší popularitě, pomalu se ale dostávají i k nám.

15.6.2013 | autor: Esvit.cz

Mezi ojedinělé akce na poli světové zábavy s osvětlením patřilo například osvícení newyorského mrakodrapu Empire State Building loni v listopadu. Na projektu spolupracovala i populární zpěvačka Alicia Keys. Akci propůjčila nejen své hity, ale stiskem vypínače zahájila i samotnou show.

Show se konala při příležitosti uvedení do provozu zbrusu nového osvětlení celé budovy, která využívá technologii LED svítidel.


Hraní se světlem už i v Česku


Unikátní světelné show však už dorazily i do Česka. Hned trojici vizuálních představení si zájemci mohli přijít prohlédnout například letos v dubnu na vysokoškolské koleje v Praze, Brně a Českých Budějovicích. Celá akce se konala v rámci soutěže o kolej roku. Ojedinělost těchto akcí byla především v tom, že se světelné efekty nepromítaly na stěnu budovy, jak je tomu často zvykem, ale přímo do pokojů kolejí organizátoři umístili speciální barevné lampy. Okna se tak stala dějištěm nejrůznějších světelných efektů a dokonce příběhů. Zároveň je doprovázely známé hudební hity, stejně jako v případě New Yorku.

Do jednotlivých oken kolejí organizátoři nainstalovali speciální světelné diody, které podle připravených animací rozsvěcely okna pokojů a vytvářely tak jedinečný divácký zážitek. Na akci se podíleli i studenti z polské Technické univerzity ve Vratislavi, kteří vytvořili počítačový program ovládající rozsvěcení lamp.

Obrovský zájem o unikátní představení, které využívá nejrůznějších moderních zdrojů osvětlení, dokazuje mimo jiné i počet diváků, kteří se na akci přišli podívat. Například v Brně dorazilo na koleje Pod Palackého vrchem na pětadvacet tisíc diváků.

@parent