Loading...

Univerzální cestovní adaptér

Chystáte se na letní dovolenou do zahraničí? Berete s sebou notebook, v tašce máte sbalený fén nebo elektrický holicí strojek? A víte, že se vám může stát, že ani jedno z toho nepoužijete, i když se o to budete snažit? Stačí se totiž vydat do některých států jižní Evropy a ve zdi místo “obyčejné” zásuvky, najdete trošku jiné zařízení, do kterého koncovky u nás běžně používaných elektrických zařízení prostě nebudou sedět.

20.7.2013 | autor: Esvit.cz

Možná pro vás totiž bude novinkou, že zásuvky po celém světě podléhají různým standardům, a tak se jejich podoba může lišit na jednotlivých kontinentech, ale i v rámci Evropské unie. Typy zásuvek se standardně označují velkými písmeny abecedy a v České republice je běžný typ E. 

Stačí si ale vyjet na prodloužený víkend do Londýna a můžete mít najednou problém i s dobytím telefonu.

Jedním z možných řešení tohoto “dobíjecího” problému je pořízení cestovního adaptéru. A pokud se vám nechce před každou dovolenou zjišťovat, jaké zásuvky daná země používá a jaký adaptér je třeba, můžete si koupit například univerzální cestovní adaptér P0054 značky Emos, který obsahuje hned pět různých vidlic.

Ať už pojede kamkoli, koupi cestovního adaptéru rozhodně zvažte, jsme si jistí, že ho bohatě využijete.Vidlice odpovídají pěti různým světovým standardům připojení elektrických přístrojů s ochranou izolací a míst, kde tento univerzální adaptér využijete, existuje celá škála. Adaptér využijete při cestování po Evropě, například ve zmíněné Velké Británii, ale zabalit ho můžete i na cestu do Hongkongu. Dále výrobce zaručuje funkčnost univerzálního adaptéru na všech částech amerického kontinentu, v Japonsku, Číně, Indii, bývalých státech Sovětského svazu, v Austrálii i na Novém Zélandu.

@parent